Síť pro rodinu, unikátní aplikace pro chytré telefony

10/6 2019

2019

Síť pro rodinu, unikátní aplikace pro chytré telefony

Síť pro rodinu pomohla společně se studenty Ostravské univerzity otevřít dveře rodinám s malými dětmi, seniorům a zdravotně postiženým

Na Přírodovědecké fakultě Ostravské univerzity vznikla, ve spolupráci s neziskovou organizací Síť pro rodinu, unikátní aplikace pro chytré telefony. Aplikace v praxi rozšiřuje využití projektu Euroklíč, který je realizován na celorepublikové úrovni Uživatelé tohoto unikátního kódu mohou získat přehled o místech, na kterých mohou Euroklíč využít v případě potřeby. Ostravská univerzita a Síť pro rodinu tak podala pomocnou ruku osobám zdravotně postiženým, seniorům a také rodinám s malými dětmi.

Katedra informatiky a počítačů se před časem spojila se Sítí pro rodinu. Společným záměrem bylo zjednodušení využití takzvaného Euroklíče, který osobám se zdravotním postižením, seniorům a rodinám s malými dětmi umožňuje přístup na toalety, schodišťové plošiny nebo do výtahů.

Novou aplikaci pro mobilní telefony s platformami Android a iOS si teď můžou uživatelé Euroklíčů stáhnout v App Store nebo v Google Play. Autoři navíc do budoucna nevylučují rozšíření aplikace o další funkce.